pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Z teorii i praktyki artystycznej

Autor książki:

Wiesława Limont

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
EAN: 9788323117155
ISBN: 83-231-1715-2
Data:2001-01-28
pozycja niedostępna

Opis książki:

Zeszyt Z teorii i praktyki artystycznej rozpoczyna nową serię wydawniczą w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu zatytułowaną Edukacja Artystyczna EDUART. Seria ta oraz konferencje, które będą organizowane co dwa lata, mają na celu zaktywizowanie środowiska osób zajmujących się edukacją artystyczną do wymiany poglądów, idei, koncepcji związanych z szeroko rozumianą edukacją artystyczną w zakresie sztuk plastycznych.
Seria wydawnicza Edukacja Artystyczna EDUART została podzielona na dwa cykle zeszytów, zatytułowane Z teorii i praktyki artystycznej oraz Z teorii i praktyki edukacji artystycznej. Podział na dwa cykle nie jest zabiegiem czysto technicznym, ale ma swoje uzasadnienie merytoryczne. W zeszytach Z teorii i praktyki artystycznej umieszczane będą artykuły związane ze sztuką współczesną oraz z kształceniem w wyższych szkołach plastycznych. Natomiast cykl zeszytów zatytułowanych Z teorii i praktyki edukacji artystycznej dotyczyć będzie problematyki związanej z kształceniem artystycznym w zakresie sztuk plastycznych na różnym etapie edukacji, kształcenia ogólnego oraz szeroko rozumianej edukacji obejmującej tradycyjną aktywność w tym zakresie, jak współpraca z muzeami, centrami i galeriami sztuki, telewizją, ale także będzie obejmował edukację przy wykorzystaniu nowych mediów, łącznie z nauczaniem na odległość.

Książka "Z teorii i praktyki artystycznej" - Wiesława Limont (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Spis treści:

Edukacja dla sztuki. Sztuka dla edukacji; Education for Art. Art for Education. Z teorii artystycznej: Alberto Argenton: Poznanie estetyczne; Tadeusz Marciniak: Struktura obrazów; Wiesława Limont: Psychologiczne mechanizmy metafory wizualnej; Kamilla Nielek-Zawadzka: Miejsca Waltera Benjamina; Natalia Mrozkowiak-Nastrożna: Możliwości kreowania postaw twórczych w obszarze kultury współczesnej; Krzysztof Cander: Myśli o sztuce. Z praktyki artystycznej: Krystyn Zieliński: Wprowadzenie do kompozycji; Bogdan Chmielewski: Rysunek bez granic; Marian Stępak: Galeria "Nad Wisłą". Informacje o autorach