pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wpadnij, to pogadamy...

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788324236558
ISBN: 978-83-2423-655-8
Data: 2020-09-14
23.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Czas, czas - w jednostkowych biografiach tej książki przegląda się często. W przerzucaniu się sądami, wartościami, istnieniem i nieistnieniem, niezgodą na niesprawiedliwość losu i - w pogodzeniu się z rzeczywistością? Czytając rozmowy, włączałem się do nich, dyskutowałem, nie zgadzałem się lub aprobowałem. Ale na tym polega energia tej książki. Przynajmniej dla mnie. Nie pozostawia obojętnym.


Z Posłowia Józefa Żuka Opalskiego

KRZYSZTOF ORZECHOWSKI
Aktor, reżyser, dyrektor teatrów. Urodził się w Toruniu 6 września 1947 r. Ukończył PWST - obecnie Akademia Sztuk Teatralnych - w Krakowie (Wydział Aktorski) i PWST - obecnie Akademia Teatralna - w Warszawie (Wydział Reżyserii), w 2012 r. otrzymał tytuł profesora sztuk teatralnych. Zagrał wiele ról aktorskich i zrealizował ponad 40 spektakli, m.in. w Krakowie i Warszawie oraz w TVP. W latach 1997-1999 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Bagatela, a w 1999-2016 - Teatru im. Juliusza Słowackiego. Dzięki jego staraniom powstał Małopolski Ogród Sztuki, a także zrewitalizowano magazyn kostiumów i rekwizytów (dzisiejszy Dom Rzemiosł). W 2002 r. otworzył, wspólnie z Anną Dymną, Krakowski Salon Poezji, w którym sam wielokrotnie występował. Od 1981 r. zajmował się dydaktyką. Prowadził zajęcia na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej. Nie stronił od działalności charytatywnej. Za swoje osiągnięcia był wielokrotnie nagradzany odznaczeniami branżowymi, samorządowymi i państwowymi - m.in. Krakowską Złotą Maską, Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Nagrodą I st. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krzyżem Oficerskim OOP, Złotym Krzyżem Małopolski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem św. Brata Alberta. Autor wspomnień Podróż do kresu pamięci (Wydawnictwo BOSZ 2015), dwóch zbiorów felietonów: Teatr świata - świat teatru (2017) i Zapiski z niełatwych czasów (2018) oraz książki W trzech zdaniach. Notatki z lat 2018-2019 (2019) wydanych przez TAi WPN Universitas.


ŁUKASZ MACIEJEWSKI
Filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, wykładowca akademicki. Absolwent filmoznawstwa UJ, asystent na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi, dyrektor artystyczny festiwalu Kino na Granicy w Cieszynie oraz Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Światowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Fipresci, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Recenzent i felietonista m.in. Onetu, Kalejdoskopu Łódzkiego, Krakowa. Ambasador projektu Kultura Dostępna w Kinach, członek kapituły Paszportów Polityki, stały komentator Tygodnika Kulturalnego w TVP Kultura. Dwukrotny laureat Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategoriach Książka roku i Krytyk roku (czterokrotnie nominowany do tej nagrody), laureat Złotej Róży, statuetki Uskrzydlonego, Dziennikarskiej Weny, Art Kciuka dla osobowości roku oraz medalu województwa małopolskiego Polonia Minor za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury. Autor lub współautor kilkudziesięciu książek, m.in.: Wszystko jest lekko dziwne - wywiad rzeka z Jerzym Radziwiłowiczem (2012), Aktorki. Spotkania (2012), Flirtując z życiem - wywiad rzeka z Danutą Stenką (2013), Aktorki. Portrety (2015), Aktorki. Odkrycia (2018) oraz Krystian Lupa. Koniec świata wartości. The end of the world of values (2017).

Książka "Wpadnij, to pogadamy..." - Łukasz Maciejewski, Krzysztof Orzechowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo UNIVERSITAS. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2020 r. Cena 23.33 zł. Zapraszamy na zakupy!