pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Terapia chronicznego wstydu. Perspektywa relacyjna i neurobiologiczna

Autor książki:

Patricia A. DeYoung

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788323346920
ISBN: 978-83-2334-692-0
Data: 2019-10-22
Cena wydawcy: 69.66 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Skuteczna metoda pracy z pacjentami doświadczającymi paraliżującego i wyniszczającego wstydu.

Chroniczny wstyd jest bolesny, destrukcyjny i przyjmuje rozmaite postaci. Trudno samodzielnie się z nim uporać, ponieważ jest odporny nawet na intensywną terapię analityczną. W swojej książce Patricia A. De Young łączy najnowsze odkrycia z dziedziny neuronauki z bogatą tradycją psychoterapii relacyjnej, a także ukazuje, co kryje się za różnorodnymi objawami, i odsłania prawdziwą, relacyjną naturę wstydu. Wyjaśnia też, w jaki sposób chroniczny wstyd zapisuje się w mózgu i wpływa na osobowość, tłumaczy złożone teorie i przekłada je na codzienną praktykę terapeutyczną.

Terapia chronicznego wstydu to rezultat wieloletnich doświadczeń klinicznych. Autorka pokazuje, jak rozpoznać wstyd w relacji terapeutycznej, przeanalizować jego źródła i wpływ na życie klienta oraz wybrać najlepszą metodę terapii. Książka zawiera liczne opisy przypadków i propozycje rozwiązań, które można natychmiast zastosować w praktyce.

Ta pobudzająca do myślenia, pouczająca i rozwijająca publikacja pomoże psychoterapeutom poszerzyć zakres oddziaływań terapeutycznych i zwiększyć skuteczność w pracy z klientami cierpiącymi na chroniczny wstyd.

Wstyd jest zjawiskiem neurologicznym, psychologicznym i relacyjnym, a Patricia A. De Young wykonała solidną pracę, opisując w dogłębny, ludzki i jednocześnie naukowy sposób życie z chronicznym wstydem i metody terapii.

dr Louis Cozolino, wykładowca psychologii w Graduate School of Education and Psychology, Pepperdine University
Definiując wstyd jako doświadczenie przede wszystkim relacyjne, autorka naświetla rozlegle i niszczące skutki przeżywania go chronicznie. Jednocześnie jasnym i przystępnym językiem przedstawia metody jego skutecznego leczenia. Książka Patricii De Young to cenne źródło wiedzy dla psychologów klinicznych, którzy chcą zrozumieć i leczyć wstyd w ujęciu psychodpamicznym.

dr Martha Sweezy, zastępczyni dyrektora i dyrektorka ds. kształcenia w programie dialektycznej terapii behawioralnej w Cambridge Health Alliance, Harvard Medical School
Część I. Zrozumieć chroniczny wstyd
- Wstyd: problem, o którym się nie mówi
- Wstyd jest relacyjny
- Wstyd i relacyjny mózg
- Relacyjne i neurobiologiczne narracje o wstydzie
- Rozpoznanie wstydu
Część II. Uleczyć chroniczny wstyd
- Wymagania do pracy z chronicznym wstydem
- Budowanie prawopólkulowego kontaktu
- Narracja jako integracja prawej półkuli mózgu
- Wyciąganie wstydu na światło i powietrze
- Praca ze zdysocjowanym wstydem
- Redukcja wstydu na przestrzeni życia
Dr Patricia A. De Young jest psychoterapeutką relacyjną z ponad-trzydziestoletnim stażem. Założyła Toronto Institute for Relational Psychotherapy.

Książka "Terapia chronicznego wstydu. Perspektywa relacyjna i neurobiologiczna" - Patricia A. DeYoung - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2019 r.