pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tajne epizody II wojny światowej

Autor książki:

William Breuer

Dane szczegółowe:
Wydawca: Amber
Rok wyd.: 2025
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
EAN: 9788324181728
ISBN: 978-83-2418-172-8
Data:2025-04-28
Cena wydawcy: 54.90 zł zapowiedź

Opis książki:

Pasjonująca książka autora militarnych bestsellerów, sprzedanych w Polsce w 200 000 egzemplarzy, ujawnia sensacyjne zakulisowe operacje 1939-1945: rozpracowywanie siatek szpiegowskich, kradzieże planów, łamanie kodów, zasadzki, porwania i zabójstwa.

70 NIEZNANYCH I NAJBARDZIEJ ZAKONSPIROWANYCH AKCJI WYWIADOWCZYCH I DYWERSYJNYCH.

William Breuer odsłania nieprawdopodobne wręcz epizody walki rozgrywającej się poza polem bitew. Na podstawie osobistych rozmów z uczestnikami wydarzeń, niepublikowanych relacji byłych agentów wywiadu, raportów wojskowych i dokumentów z archiwów, ukazuje nieznaną wojnę, którą prowadzili szpiedzy, sabotażyści, komandosi, propagandyści i zdrajcy.

- Niewidomy agent przekazuje aliantom tajemnice Wału Atlantyckiego.

- Przyjaciel Hitlera amerykańskim agentem. Jednoosobowa agencja wywiadowcza.

- Pilne: ukryć Kanał Panamski.

- Płetwonurkowie kontra okręty wojenne.

- Japoński superszpieg w Pearl Harbor.

- Fałszywy informator Rommla.

- Ściśle tajne: muły na spadochronach.

- Okręty X kontra Tirpitz.

- Sylwestrowy atak atomowy na Amerykę.

- Specjalne zadanie dla Ottona Blizny Skorzenego.

- Jak przekraść się na plażę Utah?
- Tajne cele: niemieccy fizycy jądrowi.

WILLIAM BREUER to jeden z najpopularniejszych amerykańskich historyków wojskowości, autor nieustannie wznawianych na świecie bestsellerów, m.in.: Najdziwniejsze zdarzenia w II wojnie światowej, Największe oszustwa w II wojnie światowej, Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej, Ściśle tajne w II wojnie światowej, Szalone misje II wojny światowej, Tajne bronie w II wojnie światowej. W swoich książkach, napisanych żywo i z rozmachem, dociera zawsze do niepublikowanych informacji i przedstawia je w tempie najlepszej powieści sensacyjnej.

Książka "Tajne epizody II wojny światowej" - William Breuer - oprawa miękka - Wydawnictwo Amber. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2025 r.