pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Wyprzedaż na koniec roku
podręcznik:

Stosunki samorządowo - bankowe a rozwój społeczno - ekonomiczny w przestrzeni

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788360089491
ISBN: 978-83-6008-949-1
Data: 2008-11-13
Cena wydawcy: 47.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Monografia ta stanowi cenne, pierwsze na polskim rynku wydawniczym, kompleksowe teoretyczno-poznawcze i odnoszące się do rzeczywistości polskiej studium relacji samorządu terytorialnego z bankami.
Pozycję charakteryzuje zdecydowanie oryginalne i nowatorskie podejście do problematyki kształtowania relacji samorządu terytorialnego z bankami, jak też banków z samorządem terytorialnym. W proponowanym podejściu kładzie się nacisk na potrzebę tworzenia relacji samorządu terytorialnego z bankami przez pryzmat oddziaływania jednostki samorządowej na przebieg procesów rozwoju lokalnego.
Wyrażam przekonanie, że pozycja ta może wzbudzić zainteresowanie nie tylko w środowisku naukowo-akademickim ze względu na walory teoretyczne i poznawcze. Warto ją adresować również do praktyków samorządowych, zwłaszcza tych, którzy zajmują się sprawami uczestnictwa jednostki samorządowej na rynku finansowym, oraz do bankowców odpowiedzialnych za tworzenie dobrych relacji z jednostkami samorządu terytorialnego.
Z recenzji prof. dr hab. Beaty Filipiak Monografię należy uznać za bardzo ciekawe i ważne przedsięwzięcie wypełniające w pewnym stopniu lukę istniejącą na polskim rynku wydawniczym w zakresie istotnych elementów finansowania rozwoju społeczno-ekonomicznego realizowanego w przestrzeni.
Poprzez prezentację najnowszych osiągnięć w omawianej dziedzinie, zarówno w oparciu o literaturę przedmiotu, jak i własne badania Autorów, opracowanie wnosi istotny wkład do dyskusji o racjonalności gospodarki publicznej w szczególności w przekrojach lokalnym, regionalnym i roli w tych zagadnieniach banków.
Mając przy tym charakter kompendium wiedzy w zakresie przyjętego przedmiotu badawczego może stanowić ważne uzupełnienie istniejącego materiału dydaktycznego dla studentów wyższych uczelni ekonomicznych a także materiał poznawczy i aplikacyjny dla praktyków samorządowych oraz bankowych. Może też stanowić asumpt czy nawet interesujący „,drogowskaz”, dla osób zajmujących się naukowo dziedziną rozwoju lokalnego i regionalnego (szczególnie w kwestii roli w tym procesie sektora bankowego) do dalszych analiz i studiów.

Książka "Stosunki samorządowo - bankowe a rozwój społeczno - ekonomiczny w przestrzeni" - Dorota Korenik, Stanisław Korenik - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2007 r.