pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sakrament pokuty w życiu św. siostry Faustyny

Autor książki:

Maria Kowalska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dehon
Rok wyd.: 2002
Oprawa: miękka
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 115x165 mm
EAN: 9788389433572
ISBN: 978-83-8943-357-2
Data: 2006-03-07
Cena wydawcy: 10.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka ukazuje znaczenie i rolę, jaką w życiu św. siostry Faustyny odegrał sakrament pokuty. Apostołka Miłosierdzia uczy nas głębokiego przeżywania tajemnicy Bożego przebaczenia – miłości miłosiernej, radzi, jak dobrze przeżyć każdą spowiedź oraz przypomina rolę spowiednika w sakramencie pojednania.
"…przecież właśnie w konfesjonale rodziło się zarówno dzieło miłosierdzia, jak i duchowy format siostry Faustyny”. W dobie kryzysu rozumienia znaczenia sakramentu pokuty w życiu duchowym człowieka książka ta jawi się jako bardzo cenna pomoc poszukującym nowego spojrzenia na kwestię spowiedzi św. Zapewne głębiej niż uczone traktaty zapadnie w nasze serca osobiste doświadczenie prostej, świętej siostry. Tym łatwiej zrozumiemy, dlaczego sakrament pojednania jest tak ważny dla naszego rozwoju duchowego.
FRAGMENT
Trudności w przeżywaniu spowiedzi
Sakrament pokuty jest niełatwy w przeżywaniu. Ksiądz biskup W. Świerzawski wyraził przypuszczenie, że jest on "chyba najtrudniejszym ze wszystkich sakramentów”. Wielu ludzi ma też określone problemy związane ze spowiedzią, które niejednokrotnie sprawiają, że niektórzy przystępują do niej rzadko lub rezygnują z niej zupełnie.
Najczęściej kwestionowanym, spośród wszystkich części znaku sakramentalnej pokuty, jest wyznanie grzechów. Właśnie z nim wiążą się różnego rodzaju problemy, których źródła tkwią albo w samym penitencie, albo w spowiedniku. Wypływające z nich przeszkody utrudniają, a czasem zupełnie uniemożliwiają sakramentalną spowiedź.

Książka "Sakrament pokuty w życiu św. siostry Faustyny" - Maria Kowalska - oprawa miękka - Wydawnictwo Dehon. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2002 r.

Spis treści:

Wstęp

Rozdział I
Czym jest sakrament pokuty?
Spotkaniem z miłosiernym Zbawicielem
Trybunał miłosierdzia Bożego

Rozdział II
Przygotowanie do sakramentalnej spowiedzi
Rachunek sumienia
Żal za grzechy
Postanowienie poprawy

Rozdział III
Spowiedź i zadośćuczynienie
Wyznanie grzechów i rozgrzeszenie
Trudności w przeżywaniu spowiedzi
Zadośćuczynienie

Rozdział IV
Spowiednicy
Spowiednik jako szafarz sakramentu pokuty
Spowiednik jako kierownik duchowy
Postawa wobec spowiedników

Rozdział V
Jak żyć sakramentalną pokutą?
Kryzys sakramentu pokuty
Właściwy stosunek do sakramentu pokuty
Spowiednik a sakramentalna pokuta

Zakończenie

Wykaz skrótów

Bibliografia