pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rozwój rynku płatności mobilnych w Polsce. Perspektywa konsumentów, dostawców i akceptantów płatności mobilnych

Autor książki:

Artur Borcuch

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375566048
ISBN: 978-83-7556-604-8
Data: 2016-10-25
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

We współczesnym zdigitalizowanym świecie mobilność staje się coraz ważniejszym elementem codziennego funkcjonowania człowieka. Smartfony stały się wszechobecne, a konsumenci coraz chętniej korzystają z aplikacji mobilnych, które pomagają im w życiu codziennym. Coraz więcej osób korzysta z mobilnego dostępu do usług bankowych. Część z nich zaczęła używać smartfonów jako instrumentów dokonywania płatności mobilnych. Telefonem komórkowym można płacić za parking, bilet na koncert, przejazd tramwajem czy zakupy.

Na świecie realizowanych jest ponad 160 projektów dotyczących płatności mobilnych. Krajami, w których z powodzeniem funkcjonują m-płatności są Japonia, USA, Francja oraz Kenia. Z kolei najbardziej znanymi na świecie systemami m-płatności są Google Wallet, Isis, Payforit, Pay Pal, Apple Pay, Samsung Pay.

Polacy chętnie korzystają z Internetu na urządzeniach mobilnych, ale również za ich pomocą coraz częściej robią zakupy. Liczba użytkowników m-płatności w Polsce nadal będzie rosła, co ma związek z wygodą i łatwością w dokonywaniu m-płatności.

Ta książka jest bardzo ciekawą i obszerną rozprawą badawczą o innowacyjnych instrumentach płatniczych. Autor podjął się ważnego tematu, do tej pory w niewystarczającym stopniu rozwijanego, a przed sferą m-płatności stoją istotne perspektywy rozwoju. Jak wykazano, m-płatności to kolejny, nieuchronny etap rozwoju płatności elektronicznych.

Z recenzji Prof. dr. hab. Dariusza Dziuby, Uniwersytet Warszawski

Książka "Rozwój rynku płatności mobilnych w Polsce. Perspektywa konsumentów, dostawców i akceptantów płatności mobilnych" - Artur Borcuch - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2016 r.