pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo europejskie. Instytucje i istota regionalnego prawa w procesie integracji w Europie cz. 1. Międzynarodowe publiczne prawo Europy

Autor książki:

Maciej Lis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Oprawa: miękka
Ilość stron: 110 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788322918425
ISBN: 83-229-1842-9
Data: 2005-01-18
Cena wydawcy: 14.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Część I Międzynarodowe publiczne prawo Europy nie jest przypadkowy, gdyż ma on podkreślać, iż do prawa Europy - w jego szerokim rozumieniu - należą także typowe, prawnomiędzynarodowe instytucje zorganizowanej współpracy regionalnej. Często ten właśnie wątek jest w literaturze przedmiotu albo pomijany, albo traktowany incydentalnie. Treści zawarte więc w części I są ważnym przypomnieniem tej grupy instytucji, która - tworząc także fragment prawa Europy - podlega prawu międzynarodowemu. Z tego zakresu wyłączono Wspólnoty Europejskie i Unię Europejską, które - choć same utworzone na podstawie prawa międzynarodowego publicznego - stanowią wyodrębnione, podstawowe, zinstytucjonalizowane formy integracji europejskiej. Część II skryptu, pt. Prawo integracji europejskiej, która ukaże się w najbliższym czasie, dotyczy kwestii objętych tzw. prawem europejskim w wąskim znaczeniu tego terminu. Dla jasności używanych terminów i dokonanych podziałów, we Wprowadzeniu do cz. I skryptu dokonano ogólnego wyjaśnienia pojęcia prawa europejskiego i używanych w aktach prawnych oraz literaturze bliskoznacznych terminów, a także zamieszczono krótkie kalendarium rozwoju integracji w Europie.

Książka "Prawo europejskie. Instytucje i istota regionalnego prawa w procesie integracji w Europie cz. 1. Międzynarodowe publiczne prawo Europy" - Maciej Lis - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego.

Spis treści:

I. Zagadnienia wstępne; II. Ogólny podział koordynacyjnych organizacji europejskich; III. Poszczególne organizacje działające w płaszczyźnie prawnomiędzynarodowej (tradycyjne). Powstanie, struktura, członkostwo, kompetencje i inne cechy; IV. Wybrane europejskie organizacje wyspecjalizowane o resortowym zakresie przedmiotu działania; V. Zakończenie.