pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polska nauka prawa międzynarodowego. Dziedzictwo przeszłości i wyzwania współczesności. Seria: Źródła i monografie 525

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 498 s.
Wymiar: 175x245 mm
EAN: 9788366647015
ISBN: 978-83-6664-701-5
Data: 2022-08-12
89.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Recenzowana monografia zbiorowa dotyczy ważnego zagadnienia, jakim jest historia nauki prawa międzynarodowego w Polsce. Jest to tematrzadko podejmowanyi często niedoceniany. Opiniowana praca wypełnia zatem lukę w polskiej literaturze przedmiotu. Można więc przyjąć, że jej odbiorcą będzie stosunkowo szerokie grono zarówno doświadczonych prawników internacjonalistów i historyków, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swą przygodę z prawem międzynarodowym. Nie mam też wątpliwości co do tego, że praca przyczyni się do refleksji nad rozwojem prawa i jego nauki, a także skłoni do szerszego dyskursu nad współczesnymi problemami prawa międzynarodowego. [...] Należy w pełni poprzeć cel Redak-torów publikacji, którzy postanowili przybliżyć sylwetki i dorobek tych, którzy na trwale zapisali się w polskiej nauce, podkreślając, że wkład ten nie jest reliktem przeszłości, lecz stanowi żywy głos w dyskusjach dotyczących współczesnych problemów prawa międzynarodowego.

Z recenzji prof. dr hab. Barbary Mikołajczyk Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wybór problematyki w monografii należy uznać za bardzo cieka-wy, istotny i uzasadniony, szczególnie z perspektywy dających się zauważyć w ostatnich latach coraz szybszych zmian cywilizacyjnych, w tym zmian o charakterze globalnym, rzutujących na wszystkie dziedziny życia zarówno od strony pozytywnej, jak i negatywnej - w tym na grunt będący przedmiotem nauki prawa mię-dzynarodowego w Polsce. Zauważałny jest na tym tle fakt, że nie-stety w zapomnienie odchodzą wybitne prace polskich naukowców, które mimo upływu lat nadal pozostają aktualne, a przedmiotowa monografia stanowi publikację, która nawiązując do ich dorobku, przypomina o randze i wartości tych dokonań naukowych. [...] Historyczne ujęcie rozwoju poszczególnych dziedzin i instytucji prawa międzynarodowego nie było dotychczas szeroko prezento-wane wpolskiej doktrynie prawnej.

Z recenzji drhab. Iwony Wrońskiej prof. Uniwersytetu w Białymstoku

Książka "Polska nauka prawa międzynarodowego. Dziedzictwo przeszłości i wyzwania współczesności. Seria: Źródła i monografie 525" - praca zbiorowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 498 stron i została wydana w 2022 r. Cena 89.17 zł. Zapraszamy na zakupy!