pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Japonia Od anime do zen

Autor książki:

Reggiani Marco

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wyd.: 2025
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 165x233 mm
EAN: 9788310142122
ISBN: 978-83-1014-212-2
Data:2025-02-04
Cena wydawcy: 49.99 zł zapowiedź

Opis książki:

Japonia to nie tylko drzewka bonsai, anime i pluszaki kawaii. Udaj się z nami w niezwykłą podróż: od pełnego kolorów i kontrastów Tokio przez Zamek Białej Czapli aż po świętą wyspę Miyajimę. Przeżyj wschód słońca na górze Fudżi, pozdrów jelenie z Nary, pomedytuj w ogrodzie suchego krajobrazu i zabierz przyjaciół na piknik w porze kwitnienia wiśni. Już wkrótce poznasz japońską etykietę i kulturę, a także jedzenie, zwyczaje i różne osobliwości "made in Japan". A przede wszystkim znaną na całym świecie gościnność Japończyków, dlatego YOKOSO! Miło cię widzieć, zapraszamy!
Marco Reggiani urodził się w Modenie. Ukończył architekturę i inżynierię budownictwa na Uniwersytecie Bolońskim. Po uzyskaniu stypendium od MEXT (japońskiego Ministerstwa Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii) w 2014 roku wyjechał do Japonii, gdzie uzyskał doktorat z architektury na Uniwersytecie Tokijskim (2018). W swojej działalności dydaktycznej i badawczej koncentruje się na analizie przestrzeni miejskiej Tokio oraz na odkrywaniu pełnej kontrastów natury stolicy Kraju Wschodzącego Słońca.

Sabrina Ferrero urodziła się w Turynie, a od dziesięciu lat mieszka w Perugii. Pracuje jako rysowniczka i graficzka, jest też autorką bloga Burabacio (co w dialekcie turyńskim oznacza ?bazgroł?). Tworzy ilustracje i projektuje książki dla dzieci oraz młodzieży. Dla wydawnictwa Mondadori zilustrowała: ?La mia Milano?, ?Conosciamoci meglio?, ?Senza filtri? oraz ?100 racconti per bambini coraggiosi?.

Książka "Japonia Od anime do zen" - Reggiani Marco - oprawa miękka - Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2025 r.