pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Hejterstwo. Nowa praktyka kulturowa? Geneza, przypadki, diagnozy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788380886650
ISBN: 978-83-8088-665-0
Data: 2017-06-09
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Zjawisko hejtu zbadali badacze wielu specjalności: kulturoznawcy, literaturoznawcy, medioznawcy, socjologowie, psychologowie, filozofowie, politolodzy oraz badacze prawa. Dzięki multidyscyplinarnej perspektywie czytelnik może się dowiedzieć o hejcie rzeczy, o których nie miał pojęcia, choć wydawałoby się, że jest to zjawisko każdemu dobrze znane, proste i nie wymagające głębokich analiz. A jednak ta książka pokazuje, że jest inaczej. Pokazuje, jak mało możemy wiedzieć o zjawisku, które dobrze znamy. I jak dużo musimy się jeszcze nauczyć.

Prof. dr hab. Paweł Łuków
kierownik Zakładu Etyki UW, redaktor naczelny czasopisma "Etyka".

Wiele dotychczas napisano o sztuce miłości, niewiele natomiast o sztuce nienawiści. Oczywiście zawsze można zadać pytanie, czy to jest sztuka. Hejterstwo bowiem zalewa nas zewsząd i każe myśleć raczej o miernocie, aniżeli o elitarności sztuki. Monografia młodych adeptów nauki jest świeżym spojrzeniem na nowe zjawisko kulturowe.

Prof. dr hab. Jarosław Płuciennik

Książka "Hejterstwo. Nowa praktyka kulturowa? Geneza, przypadki, diagnozy" - Julia dynkowska, Natalia Lemann, Michał Wróblewski, Anna Zatory (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2017 r.