pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Edukacyjna wartość dziecięcych pytań

Autor książki:

Jolanta Bonar, Anna Buła

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 116 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788381425681
ISBN: 978-83-8142-568-1
Data: 2019-12-23
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Inicjatywa cyklicznego publikowania prac w ramach serii "Twórczość i Edukacja" wyrosła z potrzeby stworzenia miejsca spotkania badaczy i praktyków zainteresowanych rozwijaniem oraz wspieraniem zdolności twórczych dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. W serii ukazują się prace dotyczące problematyki edukacyjnych oraz społecznych uwarunkowań rozwoju szeroko pojętej aktywności twórczej.

Dotychczas ukazały się w serii:
Zasoby twórcze człowieka. Wprowadzenie do pedagogiki pozytywnej, red. K. J. Szmidt, M. Modrzejewska-Świgulska
M. Modrzejewska-Świgulska, Twórczość codzienna w narracjach pedagogów
Biograficzne badania nad twórczością. Teoria i empiria, red. M. Modrzejewska-Świgulska
K. J. Szmidt, Edukacyjne uwarunkowania rozwoju kreatywności
A. Chmielińska, Dynamika transgresji twórczych. Studia przypadków pedagogów
Zwrócenie uwagi na rolę pytań w stymulowaniu aktywności poznawczej dzieci na etapie kształcenia elementarnego jest niezwykle potrzebne i ważkie, gdyż jest to etap kluczowy i krytyczny dla rozwoju wszystkich podstawowych umiejętności poznawczych uczniów. [...] Autorki prezentują zarówno wyniki badań, jak i zagadnienia naukowe przy jednoczesnej swobodzie gatunku i użytego słownictwa. Świadczy o tym posługiwanie się językiem nacechowanym w znacznym stopniu, dobrze pojętym w tym przypadku, subiektywizmem i ekspresyjnością. Obraz zjawiska jest konkretny, poddany oglądowi w kontekście osobistych doświadczeń, przemyśleń, ale także aktualnego stanu wiedzy i kierunków rozwoju myśli naukowej z prezentowanego obszaru dociekań. Należy podkreślić, że Autorki swoje rozważania teoretyczne ilustrują wynikami badań własnych, które znacznie wzbogacają i wzmacniają sformułowane tezy. Materiał empiryczny jest bardzo ciekawy i zawiera ogromny potencjał interpretacyjny.

Z recenzji dr hab. Renaty Michalak, prof. UAM

Książka "Edukacyjna wartość dziecięcych pytań" - Jolanta Bonar, Anna Buła - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 116 stron i została wydana w 2019 r.