pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dyskryminacja kobiet w polskiej gospodarce

Autor książki:

Agata Maria Kraińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Hutena
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 167 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788394530426
ISBN: 978-83-9453-042-6
Data: 2018-04-26
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Początki ruchów emancypacyjnych kobiet sięgają XIX wieku i dotyczą głównie sfery socjopolitycznej. Pierwsze wyrazy sprzeciwu skierowane były w stronę licznych nierówności społecznych dotykających kobiety. Ważnym problemem, na który zwracały uwagę głównie środowiska feministyczne już w XX wieku był powszechny sposób myślenia o kobiecie jako o antonimie mężczyzny. Kobieta nie może istnieć samoistnie, zawsze musi być sytuowana wobec płci męskiej i określana bywa jako "brak" cech męskich. Walka z takim przekonaniem doprowadziła do prób całkowitego wyabstrahowania kobiety z perspektywy męskiej i stworzenia choćby takich pojęć jak herstory (historia pisana z perspektywy kobiecej).

Kobiety podjęły walkę o swoją tożsamość na wielu polach i należy przyznać, że w stosunkowo krótkim czasie udało im się znacznie poprawić swoją pozycję. Zwłaszcza wiek XX całkowicie zmienił sytuację kobiet na świecie. Rewolucja dokonała się na wielu obszarach - począwszy od skrócenia długości spódnic aż do regulacji prawnych dotyczących zrównania praw obu płci.

Pozycja ta przedstawia ciekawe rozważania na temat dyskryminacji kobiet. Porusza istotny problem, jakim jest dyskryminacja kobiet w Polsce, opisując zjawisko na tle innych krajów europejskich. Oryginalny charakter pracy nadaje zaproponowany przez Autorkę szeroki zakres działań na rzecz ograniczania zjawiska dyskryminacji kobiet w sferze gospodarki.

Książka "Dyskryminacja kobiet w polskiej gospodarce" - Agata Maria Kraińska - oprawa twarda - Wydawnictwo Fundacja Hutena. Książka posiada 167 stron i została wydana w 2018 r.