Książki psychologiczne
Książki psychologiczne warte przeczytania.
W dobie pośpiechu i ogromnej presji społeczeństwa choroby psychiczne stały się plagą i to na globalną skalę. Depresja zaliczana już do grona schorzeń cywilizacyjnych, zbiera żniwo nie tylko wśród osób w wieku produkcyjnym. Coraz częściej dotyka dzieci i osoby starsze. Jak poradzić sobie z symptomami depresji, schizofrenii czy nerwicy? Z pomocą przychodzą nam autorzy, którzy piszą książki psychologiczne. Stanowią one bazę wiedzy nie tylko dla lekarzy psychiatrów czy terapeutów, ale głównie dla rodzin osób chorych i ich samych. Ciekawe książki psychologiczne pomagają w rozpoznawaniu pierwszych objawów choroby psychicznej.
Literatura psychologiczna - jakie książki warto przeczytać?
Książki o psychologii zawierają informacje o pierwszych objawach, przebiegu choroby i metodach leczenia. Bóle głowy, zmęczenie, apatia, myśli samobójcze, stany lękowe ? to tylko niektóre z nich. Ważne w procesie powrotu do zdrowia są współpraca z lekarzami oraz farmakoterapia. Niestety, choćbyśmy przeczytali najlepsze książki psychologiczne, nic nie zastąpi zdrowego rozsądku. Nie należy nigdy stosować leków na własną rękę czy też brać większych dawek niż te zalecane. Może to zagrozić naszemu zdrowiu, pogłębieniu się objawów czy nawet przyczynić się do śmierci. Stosowanie leków zgodnie z zaleceniami to podstawa na drodze do zdrowia. Nie tylko psychicznego. Te i inne porady możemy znaleźć w publikacjach z serii książki psychologiczne.
Freud, Kępiński i inni ojcowie psychiatrii. Myśli aktualne do dziś.
Znani psychiatrzy stworzyli podstawy, na których opiera się dzisiejsze leczenie. Ich myśli i wyniki obserwacji zostały uwiecznione na piśmie a ciekawe książki psychologiczne przybliżają nam te niezwykłe odkrycia. Nazwiska takie jak Freud, Fromm czy polski mistrz psychiatrii ? prof. Antoni Kępiński są znane na całym świecie. Piękne, wręcz ojcowskie, traktowanie pacjentów przez prof. Kępińskiego pomagało wielu cierpiącym osobom. Spod pióra Mistrza wyszły wspaniałe książki psychologiczne. Bestsellery takie, jak Refleksje oświęcimskie, Melancholia czy Podstawowe zagadnienia współczesnej psychiatrii to ważne publikacje, nie tylko dla studentów medycyny.
Nie bądź obojętny. Niemy krzyk cierpiącej psychicznie osoby.
Współczesna psychiatria ma przed sobą wiele zadań. Edukuje, że wczesne rozpoznanie objawów to szybsze podjęcie leczenia i większe szanse na wyzdrowienie. Nie należy lekceważyć czyjejś apatii, zamykania się w sobie czy zbytniej nadpobudliwości. Czasem jest to nieme wołanie o pomoc, na które trzeba odpowiedzieć swoją obecnością, dobrą radą, wizytą u lekarza. Zechciejmy sięgnąć czasem po książki o psychologii. W ten sposób możemy uratować nie jedno życie.