Książki o astronomii
Książki o kosmosie i astronomicznych przygodach.
Zagadnienia związane z Wszechświatem interesowały ludzkość od czasów Starożytnego Egiptu czy Grecji. Świecące i spadające ciała niebieskie kojarzono z działaniem bogów. Nasi przodkowie, na podstawie astronomicznych obserwacji, opisywali gwiazdozbiory. Powstawały pierwsze książki o astronomii. Obecnie nauczyliśmy się podróżować poza atmosferę, znamy szybkość światła, człowiek postawił stopy na Księżycu. Co jeszcze przed nami?
Książki astronomiczne - zebrana wiedza wielu nauk
Książki astronomiczne udowadniają, że dziedzina ta łączy się ściśle z matematyką, fizyką i chemią. Piękno ciał niebieskich domaga się uwiecznienia. Książki o Wszechświecie pokazują, jak daleko zaszliśmy w międzygwiezdnej wędrówce po tej dziedzinie nauki. Pomimo wiedzy, jakiej się dorobiliśmy, nasza znajomość kosmosu to zaledwie nikły promil tego, co się w nim znajduje i co jeszcze kryje przed nami astronomia. Książka i dzieła, które tworzyli Egipcjanie czy Grecy, przypisywały boskim mocom niebiańskie zjawiska. Dziś nauka brutalnie sprowadza je do praw zachodzących w przyrodzie.
Kosmos obiektem dzieł kultury
Kosmos stał się obiektem dzieł kultury ? od książek naukowych, popularnonaukowych, utworów muzycznych, teatralnych aż po produkcje filmowe. Wielbiciele takich hitów, jak Gwiezdne Wojny, Star Trek czy Apollo 13, chętnie zamieniliby się rolami z bohaterami filmów. Książki, jakie powstają po takich wiekopomnych wydarzeniach, zachwycają czytelników.
Nawet najlepsza książka o astronomii nie odpowie na zasadnicze pytanie badaczy: czy jesteśmy jedynymi mieszkańcami galaktyki. Obecność innych światów i cywilizacji, nieustannie pobudza głód nowych odkryć. Niestety - nasz czas na Ziemi jest ograniczony i pasję zdobywania wiedzy o wszechświecie trzeba przekazywać kolejnym pokoleniom.
Jedną z najbardziej pasjonujących lektur, jakie mamy to ta, opisująca Kosmos. Książka, której przestrzeń, zamyka się w okładce, jest jak niekończąca się opowieść. Bohaterowie ? Orion, Kasjopeja czy Wielka Niedźwiedzica, usiłują pokazać nam kierunek odkryć. Może kiedyś spotkamy się na Drodze Mlecznej, wiodącej wyśnionym odkryciom.