pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
E-book:

Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych poprzez wizualizację i inne techniki arteterapii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Format: pdf
Ilość stron: 239 s.
Zabezpieczenie: plik z zabezpieczeniem watermark
EAN: 9788375879452
Data: 2025-03-31
34.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis e-booka:

W dzisiejszych konsumpcyjnych czasach, gdzie współzawodnictwo, izolacja i samotność zwiększają swój zasięg, rośnie także populacja dzieci nieśmiałych, które nie radzą sobie w kontaktach społecznych. W zapobieganiu utrwalania nieśmiałości ważną rolę odgrywają oddziaływania wychowawcze nastawione na odpowiednie kształtowanie się osobowości dziecka. Jednak, gdy zaburzenia przybierają na sile, konieczne jest zastosowanie odpowiednich działań terapeutycznych.

Inspiracją do podjęcia tematu były wieloletnie doświadczenia autorki w stosowaniu wizualizacji z wybranymi technikami arteterapii w terapii i wspomaganiu rozwoju dzieci. Celem praktycznym jest zaproponowanie nowej metody przydatnej w pracy terapeutyczno-wychowawczej z dziećmi nieśmiałymi.

Książka zawiera część praktyczną, w której znajdują się m.in. przykładowe scenariusze zajęć z wykorzystaniem wizualizacji z wybranymi technikami arteterapii, arkusze obserwacyjne oraz arkusze oceny dzieci.

E-book „Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych poprzez wizualizację i inne techniki arteterapii” - Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls. Cena 34.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Spis treści:

Fragment

Autorska koncepcja wizualizacji
z wybranymi technikami arteterapii
Wizualizacja z wybranymi technikami arteterapii

Na podstawie literatury oraz własnych doświadczeń w pracy rewalidacyjno-terapeutycznej sformułowałam następującą definicję wizualizacji z wybranymi technikami arteterapii w poprawie funkcjonowania emocjonalno-społecznego dzieci nieśmiałych.
Wizualizacja z wybranymi technikami arteterapii jest świadomym pobudzaniem wyobraźni, zainspirowanej słowem i muzyką, a wzmacnianej technikami arteterapeutycznymi w celu uruchamiania zasobów psychicznych dziecka nieśmiałego, by lepiej radziło ono sobie z emocjami w kontaktach społecznych.
U podstaw przedstawionej przeze mnie koncepcji leżą założenia psychologii humanistycznej, według której siła człowieka wynika z jego aktywności.
W myśl tego dziecko, podejmując próby aktywnego radzenia sobie z rzeczywistością, „staje się współtwórcą swojego życia i nie pozostaje jedynie jego ofiarą” ( Keyserlingk, 2000, s. 12). Dzięki jego aktywności odbywa się przekraczanie ograniczeń narzucanych przez środowisko zewnętrzne lub tkwiących w nim samym. Dziecko może być aktywne, wyrażać siebie w działaniu, jednak tylko wtedy, gdy będzie miało zaspokojoną potrzebę bezpieczeństwa, co jest jednym z ważniejszych celów wizualizacji z wybranymi technikami arteterapii.