pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
E-book:

Kreatywność językowa w przestrzeni publicznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytetu Łódzkiego
Format: mobi, epub, pdf
Ilość stron: 246 s.
Zabezpieczenie: plik z zabezpieczeniem watermark
EAN: 9788380884526
Data: 2025-01-10
19.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis e-booka:

Publikacja jest kontynuacją rozważań podjętych w dwóch poprzednich książkach z cyklu poświęconego oryginalności słownej: Kreatywność językowa w komunikowaniu (się) i Kreatywność językowa w przestrzeni medialnej. W przygotowaniu znajduje się kolejny tom - Kreatywność językowa w literaturze i mediach.

Poszczególne zagadnienia przedstawione przez badaczy zostały zgrupowane w pięciu częściach, z których każda ściśle wiąże się z kreatywnością na płaszczyźnie językowej, ale dotyczy nieco innych jej aspektów (kreatywność stricte językowa, kreatywność językowa a odmiany języka, kreatywność językowa w przestrzeni publicznej: politycznej, medialnej, miejskiej). Autorzy, wyczuleni na nowe zjawiska językowe, prezentują aktualny materiał badawczy. Interesują się przede wszystkim niestandardowym użyciem języka, które traktują nie jako odstępstwo od normy, lecz przejaw twórczego myślenia.

Czytelników zainteresowanych kreatywnością językową w bardziej praktycznym ujęciu zachęcamy do sięgnięcia po Kreatywność językową w reklamie. Podręcznik nie tylko dla specjalistów, z bogatym materiałem ilustracyjnym oraz niebanalnymi, rozwijającymi ćwiczeniami.

E-book „Kreatywność językowa w przestrzeni publicznej” - Wydawca: Uniwersytetu Łódzkiego. Cena 19.95 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Spis treści:

WSTĘP 7

CZĘŚĆ I. Kreatywność w języku i językoznawstwie 9
Grzegorz Wlaźlak, Pomiędzy kreatywnością a produktywnością morfologiczną: rola analogii w języku 11
Piotr Nagórka, Kreatywność a język lingwistyki 23
Natalia Lyzhnikova, Obraz skóry w polskiej frazeologii 37
Mateusz Gaze, Czy ćwiczenia słowotwórcze muszą być nudne? 47

CZĘŚĆ II. Kreatywność językowa w przestrzeni miasta 61
Dominika Krysztofowicz, Zofia Krupienicz, Krajobraz językowy ul. Ratajczaka oraz ul. Garbary w Poznaniu 63
Magdalena Nowakowska, Szata informacyjna miasta jako przejaw kreatywności językowej jego mieszkańców na przykładzie Pabianic 77
Agnieszka Spasińska, „RTS